Preskočiť na obsah

ZMENA od 1.1.2024- Prímestská autobusová doprava

Zverejnené 4.12.2023.

Vážení občania,
Banskobystrický samosprávny kraj by si rád dovolil informovať občanov o zmenách v prímestskej autobusovej doprave a nového Integrovaného dopravného systému Banskobystrického samosprávneho kraja. Pre lepšie informovanie občanov sa prostredníctvom plagátov dozviete, čo je to identifikátor, aké nové lístky budú k dispozícií a čo s vaším kreditom na súčasných dopravných kartách používaných v prímestskej autobusovej doprave.

Od 1. januára 2024 cestujeme v prímestských autobusoch po novom. Celý január bude cestovanie bezplatné, pri nákupe predplatného lístku získate ďalších 30 dní zadarmo. Viac informácií nájdete na plagátoch a brožúrach na miestnom úrade a na webe www.idsbbsk.sk

Zároveň v priložených informačných materiáloch nájdete informáciu o tridsiatich dňoch bezplatného cestovania v prípade, že sa cestujúci zaregistruje v e-shope a zakúpi predplatný lístok do 31.1.2024 (predlžujeme akciu o mesiac). Navyše, v januári bude cestovanie prímestskou autobusovou dopravou bezplatné pre všetkých.

Ľudia môžu už v týchto dňoch navštíviť Zákaznícke centrá IDS BBSK v Banskej Bystrici, Brezne, Zvolene, Žiari nad Hronom, Veľkom Krtíši, Rimavskej Sobote, Lučenci a Tornali.